Loading...

Podczas jednego z pobytów w Polsce południowo- wschodniej odwiedziliśmy Sandomierz. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Starego Rynku i oczywiście nie omieszkaliśmy go sfotografować z lotu ptaka.

Sandomierski rynek uznawany jest za jeden z najpiękniejszych w Polsce. Wpisany został do rejestru zabytków o światowej randze. Na ujęciach z lotu ptaka dobrze widoczny jest jego kształt prostokąta, którego wymiary to sto na sto dziesięć metrów. Charakterystyczną cechą sandomierskiego rynku, której niestety nie byliśmy w stanie uchwycić na zdjęciach z drona jest fakt, iż rynek jest pochyły, a różnica pomiędzy południową a północną ścianą wynosi aż około 10 metrów.

Rynek z wszystkich stron otaczają piękne kolorowe kamienice. Centralnym punktem placu jest Ratusz, będący jednocześnie najstarsza budowlą na rynku w Sandomierzu. Wyróżnia się on na tle pozostałych budowli na placu. Pokryty jest czerwoną cegłą a dach zakrywa attyka. Uwagę zwraca też kontrastująca z pozostałą częścią budowli biała wieża z zegarem umieszczonym na jednej ze ścian.

Sandomierski rynek i jego okolice mają swój niepowtarzalny klimat. Duża ilość zieleni, kolorowe kamieniczki i liczne zabytki, których historia sięga nawet czternastego wieku z pewnością zachęcają do spacerów i świetnie komponują się na fotografiach z lotu ptaka.