Loading...

Stadion Miejski w Poznaniu, zwany INEA Stadion jest jednym z czterech, na których odbywały się finały Euro 2012 w Polsce. Po rozbudowie, która dokonana została przed rozgrywkami piłkarskimi w 2012 r, stadion przeszedł gruntowny remont. Został rozbudowany i odnowiony. Obecnie może pomieścić 43 tysiące kibiców a jego wymiary to 213 x 220 x 56 m.

INEA Stadion jest jednym z największych obiektów w Poznaniu. Ma charakterystyczny wygląd, który choć nierzadko jest krytykowany, to jednak robi wrażenie. Cały obiekt jest w jasnych, białych kolorach. Charakterystyczną cechą jest fakt, że 3 ściany stadionu są wyższe od pozostałej, która wybudowana została jako pierwsza i nie była znacząco modernizowana. Na załączonych fotografiach z lotu ptaka i filmie możemy przyjrzeć się konstrukcji dachu, który unoszony jest przed kratownice oparte w narożnikach obiektu. Wg dostępnych danych łączna waga czterech głównych elementów i mniejszych, wspierających, to aż 7000 ton.

Wykonane ujęcia lotnicze pozwoliły przyjrzeć się stadionowi z innej, wg nas, ciekawszej perspektywy i zajrzeć do jego wnętrza z góry. Zadziwił nas ogrom i masywność budowli, która widoczna jest nie tylko w Poznaniu ale też z okolicznych miejscowości.